Pripravte sa na sťahovanie

Sťahovanie

Takmer každý sťahovanie aspoň raz v živote zažil. Niektorí sa sťahovali raz- dva krát a sú aj takí, ktorí doslova kočujú z miesta na miesto, z dediny do mesta či naopak, za prácou, či do väčšieho alebo menšieho bytu. Sťahovanie býva dosť náročná záležitosť a to nie len technicky, ale aj samozrejme aj finančne. Niekedy sa tomu ale nedá vyhnúť a práve preto sme tu my, profesionáli s vybavením a dlhoročnými skúsenosťami, aby sme Vám to uľahčili a presťahovali Vás bez stresu a samozrejme aj za výhodných finančných podmienok.

Aké auto objednať na sťahovanie

Výber auta na sťahovanie je dôležitý preto, aby sa efektívne využilo a tým aj ušetrilo čas potrebný na celú službu. Dodávkové auto je vhodné na pár kúskov nábytku, bielej či čiernej techniky alebo mechov či škatúľ s osobnými vecami. Ak už potrebujete presťahovať celý byt, dom či firmu, je lepšie väčšie skriňové auto, aby sa Vám všetko uložilo a zmestilo naraz a previezlo bez poškodenia.

Koľko nosičov na sťahovanie

Na základe našich skúseností Vám poradíme, koľko chlapov – nosičov je najvýhodnejšie na sťahovanie zabezpečiť, aby sa služba dala urobiť efektívne a s minimálnymi prestojmi, čo znamená aj za výhodnú cenu. Optimálny počet je možné dohodnúť podľa konkrétnych podmienok, počtu poschodí, množstva sťahovaných vecí a podobne.

Balenie

Ak si balíte veci a nábytok svojpomocne, tak je dobré používať pevnejšie škatule alebo vrecia, aby nedochádzalo k ich roztrhnutiu a tým aj poškodeniu vecí. Je dobré do nich nakladať len toľko, aby sa dali debničky či škatule stohovať, vrecia zaviazať alebo zalepiť, aby sa mohol lepšie využiť nákladný priestor auta. A netreba zabúdať na to, že s nimi budete chcieť po presťahovaní manipulovať aj sami, tak aby neboli prehnane ťažké. Nezabúdajte na označenie ktoré Vám zjednoduší a urýchli vybalovanie. V prípade požiadavky zabezpečíme balenie aj prípravu vecí na sťahovanie, aby boli bezpečne a spoľahlivo naložené a presťahované. Na balenie a prípravu na sťahovanie máme k dispozícii škatule, vrecia, deky , stretch a bublinkové fólie , upínacie popruhy, lepiace pásky a podobne.

Montáž a demontáž

Nemáte skúsenosti s demontážou police, vešiakovej steny, dvierok zo skrine či garniže alebo lustra, alebo nemáte náraďové vybavenie na demontáž zariadenia bytu či firmy? Nevadí, my vieme zabezpečiť aj demontáž a po dohode aj následnú montáž presťahovaných vecí a zariadenia.

Termín sťahovania

Je dobré si vopred a včas dohodnúť termín sťahovania, pretože cez víkendy a na konci mesiaca je väčšinou viac objednávok. Objednať sťahovanie aj s prípadnou predbežnou bezplatnou obhliadkou je možné telefonicky alebo mailom. Malé prevozy vieme po dohode zabezpečiť aj do polhodiny od objednávky.

Vypratavanie bytu, domu či firmy

Pri sťahovaní je celkom prirodzené, že zistíte, koľko starých a nepotrebných vecí skladujete. Máme pre Vás riešenie a zabezpečíme vypratanie bytu či firmy, pivnice či garáže a aj odvezieme starý a nepotrebný nábytok či zariadenie, alebo nepoužívané veci do zberného dvora. Odber pre súkromné osoby je bezplatný. Ako triediť odpad je výstižne popísané na stránkach firmy Kosit. Po ukončení sťahovania môžeme vysťahované priestory po dohode upratať a pripraviť na odovzdanie.

Pianíno, kopírka, trezor či stroj

Keďže k životu patria aj náročnejšie úlohy, za mierne príplatky vykonávame aj prenos a prevoz ťažších bremien ako sú pianína, klavírne krídla, trezory, kopírky, stroje, technologické zariadenia a iné neštandardné veci, ktoré nie je možné prenášať či prevážať obyčajným spôsobom.

Bezplatné obhliadka pred sťahovaním

K dispozícii je aj bezplatná obhliadka a dohodnutie najvhodnejšieho termínu a postupu pri sťahovaní, ktorý Vám bude vyhovovať a zároveň bude ekonomicky najlepší. Naše dlhoročné skúsenosti pri práci s nábytkom, zariadením a naše referencie Vám zaručujú, že budete spokojní aj so systémom sťahovania aj s výsledkom a nakoniec aj s cenou za službu.